17 maja we Fredrikstad – parkingi

17-maja-we-Fredrikstad-parkingi

17 maja wszystkie kryte parkingi w centrum Fredrikstad będą bezpłatne

Oprócz krytych parkingów takich jak Stadion, St. Hansfjellet, Apenesfjellet, otwarte będą również Cityterminalen, Torvbyen p-hus i będą one także bezpłatne.

W związku z tym ze 17 maj jest świętem narodowym dlatego też wszystkie państwowe parkingi również będą bezpłatne tego dnia.

Będą niesyte również pewne utrudnienia, związane z tym iż ulice którymi przejdzie pochód 17-sto majowy będą niedostępne dla ruchu samochodowego. Kierowcy którzy złamią zakaz, bądź pozostawia zaparkowane samochody na tych właśnie ulicach, muszą się liczyć z tym iż pojazdy będą usunięte z drogi na ich koszt.

W tym roku wiele okolicznych szkol weźmie udział w pochodzie 17-sto majowym w centrum Fredrikstad.

W tym roku oczekujemy o wiele większej liczby uczestników obchodów święta niepodległości niż było ich dotychczas. Obchodzić będziemy również okrągłą rocznice ustanowienia norweskiej konstytucji (Grunnlovsjubileum). Dlatego zachęcamy publiczność do parkowania na wszystkich naszych parkingach o których jest mowa.

Mamy nadzieje że nikt nie będzie musiał parkować swojego auta w parkach w centrum miasta, zwłaszcza na parki przy dworcu kolejowym (Jernbanparken), Kirkeparken (kolo katedry i placu zabaw) oraz Lykkebergparken (park w okolicy urzędu miasta Rådhuset).

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Dwusetlecie Konstytucji Norwegii
Prace norweskiego fotografika Rune Erakera w Polsce
Dzień Skandynawski na Skwerze Hoovera
Jubileusz konstytucji Norwegii

Leave a comment