Baltic Youth Philharmonic w Polsce (VIDEO)

23 stycznia br., w ramach Czwartkowych Spotkań Muzycznych Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi orkiestra Baltic Youth Philharmonic, skupiająca najlepszych studentów nadbałtyckich uczelni muzycznych, m.in. młodych muzyków norweskich.

23.01.2014, godz. 18.00

Filharmonia Narodowa

Baltic Youth Philharmonic pod batutą Kristjana Järvi

 

Baltic Youth Philharmonic została założona  w 2008 roku z udziałem Kristjana Järviego.  W jej skład wchodzą najlepsi studenci nadbałtyckich uczelni muzycznych. Naczelną ideą zespołu jest hasło „muzyka bez granic”. Jego repertuar obejmuje dzieła kompozytorów różnych narodowości i epok, reprezentujących najrozmaitsze style i gatunki muzyczne. Młodym muzykom daje to możliwość poszerzenia horyzontów i umiejętności. Zespół występował w najważniejszych ośrodkach muzycznych Europy, a do Warszawy przyjedzie bezpośrednio po swoim koncercie w sali Berlińskich Filharmoników (22 stycznia).

Program koncertu prezentuje szeroki wachlarz zainteresowań muzycznych Kristjana Järviego. Muzycy zaprezentują dzieła chętnie słuchane przez melomanów, od baroku do XX w. Akcentem polskim będą Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego.

Orkiestrze towarzyszyć będą dwie wybitne solistki: Julia Kociuban (fotepian) oraz Dalia Simaška

(skrzypce).

Ambasada Norwegii jest jednym z honorowych patronów koncertu.

Więcej informacji:  http://filharmonia.pl/

http://www.baltic-youth-philharmonic.org

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Warszawie (amb-norwegia.pl)

Leave a comment