Grzeczna – historia oparta o ilustrowaną książkę norweskich twórców

Grzeczna-historia-oparta-o-ilustrowana-ksiazke-norweskich-tworcow

Grzeczna – wyjątkowy spektakl dla dzieci

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie po raz kolejny sięga po trudne sprawy małych ludzi. Tym razem jest to historia małej Lusi, wciśniętej w paraliżujące ją, zbyt uładzone ramki, oparta o ilustrowaną książkę norweskich twórców: Gro Dahle i Sveina Nyhusa. Polska premiera ‘Grzecznej’ w reż. Aleksandry Konarskiej: sobota 23 stycznia.

Lusia to bardzo grzeczna dziewczynka. Robi dokładnie to, czego się od niej oczekuje i jest tak dobra, spokojna, mądra, czysta, pilna i grzeczna, że aż staje się….  niewidzialna. Pewnego dnia postanawia być sobą.

‘Grzeczna’ (norw. ‘Snill’), napisana w 2002 roku przez norweską pisarkę Gro Dahle i zilustrowana przez Sveina Nyhusa, została wydana w języku polskim w 2012 roku (wyd. EneDueRabe). Książka zdobyła nagrodę ‘Brage’ w 2002 r. dla Najlepszej Książki Dziecięcej.

‘Grzeczna’ to kolejny, po ‘Złym panu’, spektakl z cyklu trudnych spraw małych ludzi w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Historia Lusi uczy najmłodszych niepopadania w pułapkę bycia idealnym wskutek bezkrytycznego podporządkowywania się oczekiwaniom innych.

Gro Dahle

GRZECZNA

PREMIERA: 23 stycznia 2016 (sobota), godz. 17.00 – scena górna

/Spektakl dla widzów od lat 5/

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Aleksandra Konarska
Muzyka: Rafał Rozmus
Akompaniuje: Aleksandra Mikołajczyk

Występują:
Roma Drozdówna – Grzeczna
Bożena Dragun – Mama
Jacek Dragun – Tata
Kacper Kubiec – Kot
Bartosz Siwek – Pan Gość

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie: http://www.teatrandersena.pl/

 

Źródło: Ambasada Norwegii w Warszawie (amb-norwegia.pl)
Fot: amb-norwegia.pl

Leave a comment