Jakie wakacje planują Polacy w tym roku

Jakie-wakacje-planuja-Polacy-w-tym-roku

Podróż jachtem czy tradycyjny wypoczynek – zaplanuj wakacje

Autorem artykułu jest krystianmaciej

Do niedawna podróże jachtem kojarzyły się głownie z luksusem. Obecnie ceny rejsów z wolna spadają, a ich popularność z roku na rok wzrasta. Wiele osób chce wyprawić się w morze, by móc spędzić chwile w gronie najbliższych przy akompaniamencie szumu fal. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, dlatego warto zapoznać się z kilkoma aspektami związanymi z rejsem.

Kupić czy wynająć?

Ciekawym wyjściem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z morzem, może okazać się wynajem jachtu w jednej z nadmorskich miejscowości. Koszty takiej atrakcji nie są już tak przytłaczające jak kiedyś na dobrą sprawę za wypożyczenie swojego przyszłego środka transportu zapłacisz mniej więcej tyle samo co za tradycyjny wakacyjny wyjazd nad morze czy w góry z pobytem w hotelu. Istotny wydaje się też fakt, że jednocześnie wcale nie trzeba znać się samemu na żegludze, ponieważ w najemca ma do dyspozycji także doświadczoną załogę, zapewnioną przez firmę czarterową. Z takiej właśnie opcji korzystałem w poprzednim sezonie i muszę przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednocześnie załoga zachowuje się dyskretnie, przez co można w nieskrępowany sposób cieszyć się rodzinnymi wakacjami.

Dla osób już nieco bardziej zaprawionych, wartą rozwagi może się okazać sprzedaż łodzi motorowych, oferowana przez coraz większą liczbę nadmorskich przedsiębiorstw. Niestety, kupno nowego jachtu wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego zdecydowana większość ludzi decyduje się przede wszystkim na oferty z drugiej ręki. Dzieje się tak, ponieważ obecnie ceny łodzi na rynku wtórnym ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a więc przy odpowiednim oszczędzani mogą znaleźć się w zasięgu wielu osób.

Mocne i słabe strony rejsu

Podstawowa zaleta rejsu jachtem to ogromna ilość czasu, spędzonego w doborowym towarzystwie na świeżym powietrzu. Bo czy nie lepiej liczyć na relaks w większym gronie i przyjemnej atmosferze? Jednocześnie wciąż występuje możliwość dowolnego spędzania czasu. Można go dzielić według własnego uznania pomiędzy opalanie, pływanie, czytanie, obserwowanie widoków czy inne przyjemności, na które akurat przychodzi ochota, a na które brakuje czasu w codziennym pośpiechu. Ponadto wyprawa, nawet jeśli odbywa się po mazurskich jeziorach czy znanym nam Bałtyku, daje jednocześnie poczucie odkrywania nieznanych dotąd morskich szlaków.

Główną wadę wycieczki jachtem stanowi natomiast możliwość wystąpienia choroby morskiej, która dla nowicjusza może być uciążliwa do tego stopnia, że przygwoździ go do koi i długo nie odpuści. Co gorsza, nie będzie miał okazji do zejścia na stały ląd w celu odreagowania źle znoszonej podróży. Trzeba też wiedzieć, że pogoda na morzu bywa bardzo kapryśna mimo dobrej prognozy, zupełnie niespodziewanie może złapać nas deszcz, który często staje się przyczyną pogorszenia się humorów początkujących wycieczkowiczów.

Dla kogo?

Jeśli jesteś osobą, która bezwzględnie lubi aktywny odpoczynek, najlepiej z dala od domu, nie rusza cię nadmierne kołysanie, a podróże kochasz na tyle, że nie zmartwi cię nagła zmiana pogody, rejs bez wątpienia okaże się świetną propozycją właśnie dla ciebie. Wycieczka przyda ci się zwłaszcza, gdy poczujesz potrzebę złapania oddechu, uwolnienia się od codziennych obowiązków i zerwania z cywilizacyjnymi uzależnieniami, takimi jak komputer czy komórka. Jeśli jednak bardziej cenisz sobie przebywanie na lądzie, może w ramach ciekawostki warto rozważyć kilkudziesięciominutowy rejs statkiem wycieczkowym, których również nie brakuje na polskim wybrzeżu.

Więcej informacji o możliwościach spędzenia wakacji na morzu dostępnych jest na aqualineservice.pl

Zawodowo zajmuję się obsługą klienta, a prywatnie lubię pisać i w ten sposób wyrażać swoje myśli na różny temat. Zapraszam do lektury moich artykułów.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Fot: freeimages.com

Leave a comment