Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

Miedzynarodowe-Targi-Przetworstwa-Tworzyw-Sztucznych-i-Gumy

XIX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOl

 

26-29 V 2015 Targi Kielce

PLASTPOL – targowy czempion

PLASTPOL to jedna z najlepszych biznesowych imprez sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych. w Europie. W maju w Targach Kielce kilkuset wystawcówz ponad 30 krajów z całego świata zaprezentuje nowości technologiczne.

Na wystawie obecni są co roku przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn z ponad 30 krajów z całego świata. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odwiedza ponad 17 tysięcy specjalistów.

Na tle rynku europejskiego polskie firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentują się wyjątkowo dobrze. Według danych Stowarzyszenia PlasticsEurope zapotrzebowanie na tworzywa w 2014 roku wzrosło w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 3% i przekroczyło 2,9 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,3% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstym miejscu po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zatem także i z tego powodu z roku na rok powierzchnia targów PLASTPOL staje się coraz większa. Na stoiskach od 26 do 29 maja 2015 roku prezentowane będą maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Spotkaniom targowym towarzyszyć będzie bogaty program konferencji i seminariów.

Występ targowy i prezentacja innowacyjnych produktów to również szansa na to by zostać jednym z laureatów podczas uroczystej gali PlatinumPlast. To wtedy niezależne jury złożone z najlepszych specjalistów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych honoruje złotymi medalami Targów Kielce najlepsze ich zdaniem oferty wystawców.

Na targach w 2015 roku już po raz szósty odbędzie się finał konkursu wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych Omniplast.

Zapraszamy!

Dyrektor projektu

Kamil Perz

+48 41 365 12 30

+48 602 576 654

+48 41 345 62 61

perz.k@targikielce.pl

Źródło: oslo.trade.gov.pl
Fot: oslo.trade.gov.pl

Leave a comment