Polska Szkoła we Fredrikstad – uroczystość zakończenia

Polska-Szkola-we-Fredrikstad-uroczystosc-zakonczenia

Uroczystość zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 30. maja 2015 roku.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, Zbigniew Górski przywitał zaproszonych gości, byli nimi pan burmistrz Fredrikstad Jon Ivar Nygård oraz Pan Michał Lubiński z Polskiej Ambasady w Oslo. Powitał pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierował do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za całoroczną pracę. Gratulował dzieciom chęci dodatkowej nauki w szkole sobotniej, a także życzył słonecznych wakacji. Potem kolejno krótkie wystąpienia mieli nasi goście.

Znaną już piosenką „Ucz się polskiego” z tekstem Agnieszki Osieckiej rozpoczęto cześć artystyczną. Każde dziecko miało okazję uczestniczyć w prezentacji. Zaczęła grupa przedszkolna, a ich opiekun Malgosia Żaluk włączyła w zabawę wszystkich. Następnie występowały kolejne grupy, a każde z dzieci otrzymało Zaświadczenie ukończenia roku z promocją do kolejnej klasy. Dzieci stały się również posiadaczem nowej polskiej książeczki. Ostatnia grupa, młodzież, która w przyszłym roku utworzy w Szkole Sobotniej we Fredrikstad pierwszą klasę gimnazjalną, została wyróżniona różą i czapeczką Żaka.

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć cudowny występ artystyczny naszych dziewczynek z sekcji gimnastycznej, pod kierunkiem Renaty Gościk. Otrzymały zasłużone brawa i wiwaty na bis, brawo dziewczyny!

Szkoła we Fredrikstad może poszczycić się jeszcze jednym absolwetem, otóż Jon Ivan Nygård oficjalnie odczytał hasło ,, Ucz się polskiego,, oraz kilka innych zdań po polsku, których uczył się pilnie przez całe spotkanie. Otrzymał gromkie brawa, a my wszyscy mogliśmy usłyszeć jak trudny jest nasz język.

Całość uroczystości prowadziła pani dyrektor Agnieszka Kajda, której należą się szczególne podziękowania. Na wyróżnienie zasługuje również Krzysztof Sznitko, który zadbał o oprawę muzyczną, oraz Paulina, która jak zwykle zadbała o to, aby nie zabrakło nam słodkości.

Podziękowaniom mogłoby nie być końca: dla nauczycieli, rady rodziców oraz całej społeczności, bez której szkoła zwyczajnie nie mogłaby istnieć.

Życzymy wszystkim udanych wakacji do miłego zobaczenia w nowym roku szkolnym,

Zarząd Szkoły

 

Źródło: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia we Fredrikstad (szkolapolska.com.pl)
Fot: freeimages.com

Leave a comment