Polskie Dni Filmowe we Fredrikstad

Polskie-Dni-Filmowe-we-Fredrikstad

PROGRAM:

 

14 LISTOPADA

Magdalena Tutka-Gwóźdź, koordynatorka festiwalu, osobiście odwiedzi Szkołę, aby zaprosić dzieci oraz rodziców do uczestnictwa w Polskich Dniach Filmowych we Fredrikstad.

21 LISTOPADA 14.30 OTWARCIE FESTIWALU

Dzieci wraz z rodzicami, zaraz po zajęciach – spotkaniu z p. Wiolettą Piasecką, są zaproszone do świętowania otwarcia Polskich Dni Filmowych oraz odsłonięcia wystawy plenerowej „POLSKIE DROGI DO OSCARÓW”.

Wstęp gratis.

Dzieci po zakończeniu zajęć przechodzą razem z rodzicami do Kina Fredrikstad. Otwarcie będzie miało charakter ciepłej, rodzinnej uroczystości. W holu kina zostanie przygotowana specjalnie zaimprowizowana kawiarnia, gdzie przy dźwiękach polskiej muzyki filmowej będzie można poczęstować się chłodnymi i ciepłymi napojami, ciastem czy sałatką. Będzie można spotkać się, porozmawiać, nawet potańczyć.

Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcieliby się zaangażować w pomoc w organizacji piekąc ciastka lub przygotowując sałatkę.

Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt do p. Magdaleny Nowakowskiej, nr tel. 465 887 90, email: magda.nowakowska@gmail.com

28 LISTOPADA 15:00

Dzieci po zajęciach (PIZZA) przechodzą do kina na projekcję filmu „ZACZAROWANY OŁÓWEK” (pokaz filmowy trwa ok. 1h). Wstęp gratis.

Po obejrzeniu filmu zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, w postaci konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży oraz quizu na temat polskiego filmu dla dorosłych. Czekają wspaniałe nagrody!

Nagrody funduje Stowarzyszenie InDialog og sponsor programu familijnego MyCall. Film gratis możemy obejrzeć dzięki wsparciu Filmoteki Narodowej w Warszawie.

DALSZY PLAN FESTIWALU

28. listopada

18:00- POKAZ FILMU „IDA”, reż. Paweł Pawlikowski

20:00 -POKAZ FILMU „JOANNA”, reż. Aneta Kopacz

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z udziałem gościa z ekipy filmu oraz reprezentantów Kreftforening Norge (Stowarzyszenie na Rzecz Chorych na Raka).
Więcej szczegółów wkrótce.

29.LISTOPADA

16.30 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
17.00 POKAZ FILMU „ALEPPO. NOTATKI Z CIEMNOŚCI” Michał Przedlacki, Wojciech Szumowski

Organizatorzy: Forening InDialog – Interkulturell Kommunikasjon, Inspirasjon, Inkludering, Fundacja „HumanDOC” z Warszawy i Fredrikstad kino.

Partnerzy: Fredrikstad kommune, Film & Kino Norge, Kreftforeningen, MyCall, Inndes
Współorganizator programu familijnego: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia we Fredrikstad

Zapraszamy do wspólnego udziału w święcie polskiego kina we Fredrikstad!

Źródło: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka (szkolapolska.com.pl)
Fot: freeimages.com

Leave a comment