Pomocni Wikingowie odwiedzili Warszawę

Pomocni-Wikingowie-odwiedzili -warszawe

Pomocni Wikingowie odwiedzili Warszawę: podsumowanie gry miejskiej

 

Tym razem nordyccy wojownicy zostawili po sobie same miłe wspomnienia. Szczególnie ciepło ich wizytę będą wspominać zwycięzcy miejskiej rozgrywki na temat funduszy norweskich i EOG.

Wikingowie pojawili się w Warszawie już w piątek, 19 września 2014 r. W kilku najbardziej charakterystycznych punktach miasta, przekonywali mieszkańców stolicy o swych pokojowych zamiarach i zachęcali do kibicowania graczom w sobotnie przedpołudnie 20 września. Do sobotniej „Wyprawy Wikingów” zgłosiło się kilkadziesiąt osób, które pojawiły się o godzinie 10.00 na Skwerze Kahla po to, by przez kolejne godziny, zdobywać punkty i wykonywać polecenia wymagających wojowników.

Aby zostać zwycięzcą, trzeba było popisać się sprytem oraz wiedzą na temat funduszy norweskich i EOG. Pytania były bardzo zróżnicowane, gdyż dotyczyły wszystkich obszarów związanych z funkcjonowaniem mechanizmów finansowych. Uczestnicy musieli dowieść swojej wiedzy z obszarów ochrony środowiska, wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego, dbania o dziedzictwo kulturowe, badań naukowych oraz rozwoju innowacyjnych technologii. Ogromne zaangażowanie osób biorących udział w zabawie nie poszło jednak na marne. Najlepsi gracze polecą na wycieczkę do Norwegii.

Sven, syna Bjørna, główny bohater „Wyprawy Wikingów” i reprezentant państw odpowiedzialnych za powstanie Funduszy norweskich i EOG, czuwał nad przebiegiem gry i gratulował najlepszym drużynom. Wykazał się także wielką cierpliwością i chętnie pozował do zdjęć uczestnikom zabawy, mając nadzieję, że wizyty Wikingów na polskich ziemiach już nigdy nie będą kojarzyły się ich mieszkańcom z wrogo nastawionymi najeźdźcami.

Więcej ciekawych informacji dotyczących wizyty nordyckich wojowników w Polsce oraz zdjęć z imprezy można znaleźć pod zamieszczonymi poniżej linkami:

www.wyprawawikingów.pl
www.facebook.com/wyprawawikingow

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony eog.gov.pl

Fot: eog.gov.pl

 

 

Leave a comment