Promocja Polski na lata 2016 – 2020

Promocja-Polski-na-lata-2016-2020

Rzeszów symbolem sukcesu

Rzeszów i Podkarpacie to symbol tego, co udało nam się zrobić przez ostatnie 25 lat, symbol naszego sukcesu – zaznaczył minister Grzegorz Schetyna na uroczystej inauguracji narady.
„Cieszę się, że właśnie tutaj odbywa się narada dyplomacji publicznej, a jej uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej miasto i region – dodał szef polskiej dyplomacji, wyrażając nadzieję, że „w przyszłości to spotkanie zaowocuje licznymi wspólnymi projektami promocyjnymi na świecie”.

Tegoroczne spotkanie dyrektorów Instytutów Polskich oraz pozostałych przedstawicieli polskiej dyplomacji publicznej i kulturalnej stanowi okazję do dyskusji nad kierunkami promocji Polski na lata 2016 – 2020 oraz priorytetami działalności na nadchodzący rok. Rozmowy dotyczą także realizacji mechanizmów wsparcia wymiaru samorządowego i obywatelskiego oraz przygotowań do Expo 2022 w Łodzi. Uczestnicy spotkania mają również możliwość wymiany doświadczeń i zapoznania się z najciekawszymi projektami realizowanymi przez Instytuty Polskie oraz ambasady i konsulaty RP na całym świecie.

W uroczystej inauguracji tegorocznej narady uczestniczyli ponadto wiceminister Katarzyna Kacperczyk oraz przedstawiciele lokalnych władz, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz–Śmigielska, marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Narada dyplomacji publicznej co roku odbywa się w innym polskim mieście. Dzięki temu wybrany region może zaprezentować swój potencjał gospodarczy i kulturalny. Podczas tegorocznej narady w Rzeszowie uczestnicy odwiedzą między innymi Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej i Podkarpacki Park Naukowo- Technologiczny Aeropolis. Narada potrwa do 2 lipca 2015 roku.

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

Leave a comment