Tripsta.pl – nowy system zarządzania

Tripsta-pl–nowy-system-zarzadzania

Tripsta.pl z nowym systemem zarządzania

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl wprowadza praktyki metodologii Agile w swojej działalności. Kluczową rolę w implementacji innowacyjnej metodologii zarządzania będzie pełnić firma ACM. Celem wprowadzenia metodyk wytwarzania oprogramowania zwinnego jest zaspokojenie potrzeb coraz to bardziej wymagającego klienta.

Tripsta właśnie rozpoczęła implementację scrum, czyli metodykę prowadzenia projektów zgodnych z Manifestem Agile dla dwóch wiodących produktów nad którym pracuje dział programistyczny, czyli płatności i loty. Jestem przekonany, że współpraca z firmą ACM oraz implementacja scrum w rozwój produktu doprowadzi od wzrostu produktywności oraz ostatecznie zaowocuje w dostarczeniu produktów i usług komentuje Kostas Koukoumtzis, Chief Technology Officer z Tripsta. Tripsta to przykład bardzo dynamicznie rozwijającej się firmy. Wprowadzenie innowacyjnych i jednocześnie efektywnych metod zarządzania odpowiednich do posiadanych zasobów usprawni proces wprowadzania i udoskonalania oferowanych już produktów i usług oferowanych przez firmę komentuje Ahmet Akdag, Managing Partner z ACM.

Celem nawiązania współpracy z turecką firmą ACM mającą doświadczenie w szkoleniu dziesiątek firm zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, jest implementacja metodologii technologii zwinnych w strukturach firmy. Ma to ma celu zwiększenie wydajności pracy i przyniesienie lepszych rezultatów do prowadzonych prac. Dzięki bliskiej współpracy obu podmiotów odczuje finalny odbiorca usług i produktów, czyli konsument. Partnerstwo Tripsta.pl i ACM jest wyraz troski o zaspokojenie potrzeb przyszłych i dotychczasowych klientów internetowego biura podróży działającego już w 35 krajach.

Firma ACM odgrywa istotną rolę we wskazaniu odpowiedniego kierunku działań, mających na celu implementację metodologii Agile. Podjęte partnerstwo mam na celu pełne oddanie się wartościom sugerowanym przez Manifest Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania i wartościom wyznawanym przy zastosowaniu scrum, czyli: przedłożenie ludzi i interakcji ponad procesy i narzędzia, działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację, współpracę z klientem ponad formalne ustalenia oraz reagowanie na zmiany ponad podążanie za planem.

Programowanie zwinne stanowi alternatywę i odpowiedź dla tradycyjnych metod typu waterfall. Metodologia pomaga w sprawnym, efektownym i zdyscyplinowanym planowaniu i organizacji złożonych projektów. Najważniejszym założeniem metodyk jest zwrócenie uwagi na umiejętność dostosowania się do częstych zmian, które mogą wystąpić na etapie tworzenia projektu. Metoda nastawiona jest na szybkie wytwarzanie oprogramowania wysokiej jakości, który powstaje w interakcjach czasowych.

***

Tripsta.pl /strong jest innowacyjnym biurem podróży on-line umożliwiającym rezerwację biletów lotniczych do miejsc na całym świecie z uwzględnieniem oferty zarówno tradycyjnych jak i tanich linii lotniczych. Dzięki nowoczesnej technologii i niskim kosztom funkcjonowania internetowego biura turystycznego, firma oferuje produkty w bardzo konkurencyjnych cenach. Poprzez stronę internetową w sprzedaży biletów lotniczych Tripsta.pl istnieje możliwość dokonania rezerwacji bez ograniczeń czasowych, gdyż dostęp do informacji użytkownik ma 24 godziny na dobę.

Tripsta swoją działalność rozpoczęła w 2005 roku na rynku greckim, jako Travelplanet24. Na początku 2010 roku założyciele: CEO & Co-founder, Philipp Brinkmann, & Co-Founder Kristof Keim zadecydowali o wejściu na inne rynki europejskie. Dziś firma działa na terenie 35 krajów włączając w to m.in. Polskę, Grecję, Niemcy, Wielką Brytanie, Rumunię, Rosję, Turcję, Ukrainę, Irlandię, Serbię, Węgry, Hiszpanię, Czechy, Bułgarię, Francję, Portugalię, Albanię, Nową Zelandię oraz kraje Afryki Południowej. Podmiot posiada biura w Atenach, Bukareszcie i So Paulo.

***

ACM to wiodący dostawca oprogramowania zwinnego (Agile) w Turcji. ACM współpracuje na co dzień z różnorodnymi przedsiębiorstwami z sektora publicznego i prywatnego pomagając im w dostarczaniu produktów i usług, szybciej i efektywniej. Przez couching, odpowiednie szkolenia i konsultacje firma prezentuje metody przyspieszenia procesu powstawania produktu, wskazuje najlepsze kierunki redukcji kosztów oraz umiejętnego szybkiego dostosowania się do nieoczekiwanych zmian. ACM przygotowuje przedsiębiorstwa do implementacji innowacyjnej metodologii Agile, która pomaga w osiąganiu wyznaczonych przez firmy celów. W oparciu o innowacyjność i nowoczesne technologie ACM znacznie podnosi wzrost produktywności i kreatywności zespołów. Do tej pory firma pomogła ponad 200 firmom wyspecjalizowanym w 10 różnorodnych branżach jak IT, sprzedaż i marketing, czy obsługa klienta. Łącznie to ponad 4000 specjalistów, także z najwyższego szczebla menedżerskiego.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Leave a comment