WATCH DOCS 2015 w Polsce

WATCH-DOCS-2015-w-Polsce

Kino Objazdowe Festiwalu WATCH DOCS 2015

Międzynarodowy Festiwal WATCH DOCS, wsparty z funduszy norweskich i współpracujący z Festiwalem Filmowym w Bergen, to poruszające filmy, których tematyka dotyczy praw człowieka, walki z dyskryminacją, przemocą, nietolerancją i nienawiścią. Właśnie ruszyło w Polskę festiwalowe Kino Objazdowe, a 1. miejscem na trasie obejmującej ok. 40 miast jest od 14.03 Lublin.

Projekt ten, ogniskujący się wokół tematyki praw człowieka, pozwala polskim i norweskim partnerom rozwijać współpracę skoncentrowaną wokół promowania europejskiej różnorodności kulturowej i artystycznej, jak również wzbogaca polsko-norweską współpracę kulturalną oraz dzielenie się doświadczeniami i budowanie kontaktów.

Kino Objazdowe pokaże na darmowych seansach filmy, które wzięły udział w ostatniej edycji Festiwalu WATCH DOCS oraz zaprosi na towarzyszące filmom warsztaty, spotkania z twórcami i akcje społeczne.

W pierwszej połowie roku festiwal odwiedzi także: Oświęcim, Tarnowskie Góry, Złotoryję, Żywiec, Toruń, Frysztak, Częstochowę, Cieszyn, Skoczów, Jawor, Radomsko, Białystok, Słupsk, Ustkę, Kielce, Busko Zdrój, Zabrze, Bielsko Białą, Gniezno i Olsztyn.

Aby dowiedzieć się więcej o terminach, śledź strony festiwalu WATCH DOCS: http://www.watchdocs.pl/2014/f/ i na FB: https://www.facebook.com/WATCHDOCSFILMFESTIVAL

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony amb-norwegia.pl
Fot: freeimages.com

Leave a comment